***FLASH PROMOSYON*** KLASİK İTALYA TURU Milano&Venedik&Floransa&Roma THY ile 7 Gece 8 Gün **22.Şubat-22.Mart.2014**

Roma & Floransa & Venedik & Milano
THY ile 7 Gece 8 Gün
Oda Kahvaltılı
399,00
Euro
'dan İtibaren
Sizi Arayalım Satın Al

FLASH PROMOSYON

KIŞ DÖNEMİ

MİLANO (1) & VENEDİK (1) & FLORANSA (2) & ROMA (3)

Türk Hava Yolları Tarifeli seferleri ile 7 Gece

22 Şubat & 22 Mart 2014

 

01.Gün             İSTANBUL – MİLANO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali YET Travel kontuarı önünde saat 13.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1875 sefer sayılı uçuşu ile saat 15.55’da Milano’ya hareket ve yerel saat ile 17.55’te Milano’ya varışın ardından otelinize transfer. Odaların alınması ve geceleme otelinizde.

 

02.Gün             MİLANO – VENEDİK

Sabah kahvaltısından sonra odaların boşaltılması ve Milano şehir turu. Panoramik olarak yapılacak turumuzda görülecek yerler arasında; Duomo Katedrali, La Galeria(Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı vardır. Ardından Venedik’e hareket. Venedik’e varış ve Venedik şehir turu. Görülecek yerler arasında San Marco Meydanı, San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna (25 Euro) ve yine ekstra olarak düzenlenecek Murano & Burano (40 Euro) turuna  katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

03.Gün             VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer (Montecatini). Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa’ya hareket. Varışın ardından otelinize transfer (Montecatini). Geceleme otelinizde.

 

04.Gün             FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (35 Euro) Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı, katedral ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

05.Gün             FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (35 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Tarih Mirası içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydanı, en güzel gotik kilisesi görüldükten sonra Roma’ya hareket ve varışın ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde.

 

06.Gün             ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Vatikan (San Pietro) Katedrali, Colosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

07.Gün             ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei (100 Euro) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik ve romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.

 

08.Gün             ROMA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1862 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

00 – 02 Yaş

Çocuk

3* & 4* Oteller

399 Euro

250 Euro

399 Euro

150 Euro

 

OTELLER

MILANO           3* IDEA HOTEL SAN SIRO vb.

VENEDIK         4* NOVENTA HOTEL vb. / 3* BHR TREVISO vb.

FLORANSA      3* CRYSTAL HOTEL vb.

ROMA              4* CAPITAL INN vb. / 3* BLANC ET NOIR vb.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları ile İstanbul – Milano / Roma – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve servisleri,

Havalimanı -Otel-Havalimanı transferleri,

Otobüs ile tüm şehirlerarası transferler,

Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar

Sabah kahvaltıları,

Panoramik Venedik, Floransa, Milano ve Roma şehir turları,

Rehberlik Hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti, servis bedeli, ( 130 Euro )

Yurt dışı çıkış vergisi, (15 TL)

Seyahat sağlık sigortası, ( 15 Euro )

Otellerin Turist vergileri,

Venedik Vapuretto Ücreti  (15 Euro - Tur esnasında rehbere ödenir.)

Her türlü kişisel harcamalar, ekstra turlar ve otel ekstraları,

Müze ve ören yerleri girişleri,

Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,

Rehber ve Şoför bahşişleri.

 

 

***Venedik’de  (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso), Floransa’da (Montecatini) bölgelerinde konaklatılmaktadır.

**** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 

 

*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir. 

 

NOTLAR: LÜTFEN OKUYUNUZ

1.Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YET Travel sorumlu tutulamaz

2- YET Travel, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
3- Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
4- YET Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YET Travel sorumlu tutulamaz.
9- YET Travel,Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak YET Travel’ın hiç bir sorumluluğu yoktur. YET Travel sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında YET Travel’ın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

10 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan YET Travel sorumlu değildir.
11 - Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından YET Travel sorumlu tutulamaz. 
12- YET Travel; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. YET Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

13 - ANKARA SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ : 140 EUR 
14 - İZMİR SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ      : 150 EUR

3* / 4* Oteller
İki Kişilik Oda (Kişibaşı) İlave Kişi Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 3-12 Yaş 1. Çocuk 0-2 Yaş
399,00 EUR 399,00 EUR 649,00 EUR 399,00 EUR 150,00 EUR
Tanım Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
KİTL 2202 22.02.2014 01.03.2014
KİTL 2203 22.03.2014 29.03.2014

Bu sayfada yer alan tüm vize bilgilerinin amacı Vize Müracaatı yapacak Misafirlerimize güncel ve doğru bilgileri sunmaktır. Vize bilgileri ilgili ülkelerin temsilciliklerinden (konsolosluk/Büyükelçilik/Fahri Konsolosluk)   bilgi alınarak güncellenmiştir. Ülkelerin vize uygulamalarının sürekli değişkenlik göstermesi nedeniyle vize müracaatınızın öncesinde ilgili konsoloslukla ya da acentemiz ile kontrolünü ve teyidini rica ederiz. Her ülke vize başvuru kabulünde kendi kurallarını ve vize başvuru koşullarını kabul etmektedir. 

Yet Travel Pasaport Sahibi ile İlgi Konsolosluk/Büyükelçilik arasında sadece aracı konumundadır. İlgili Konsolosluklar tarafından vize başvurularına verilen işlem süreleri, pasaport iade süresi, ilgili kişilerin görüşmeye çağrılması ve vize taleplerine konsolosluk/Büyükelçilik tarafından olumsuz cevap verilmesinden Yet Travel sorumlu tutulamaz.

 

 

TURİSTİK VE TİCARİ 
 

Çalışanlar için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.
 

2 adet yeni çekilmiş Biometrik arka fon beyaz fotoğraf.

Antetli kâğıda yazılmış kişinin şirketteki görevini, gidiş nedenini yazan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı dilekçe. 

SGK işe giriş bildirgesi.(SGK yeni ise eski SGK veya SGK Hizmet dökümü, eğer sözleşmeli çalışıyor ise noter tasdikli iş sözleşmesi ) 

Son 3 ay maaş bordrosu.

Son 3 ay'a ait SGK prim bordrosu. 

Şirket imza sirküleri. 

Vergi levhası (son tarihli)fotokopisi. 

Faaliyet belgesi (3 aydan eski olmayan) aslı. 

Ticaret sicil gazetesi.  

Şahsınıza ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı ve imzalayan banka yetkilisinin imza yetkisini gösteren banka imza sirküleri.

Tapu, araba ruhsatı fotokopileri.

Kredi kartı hesap ekstreleri.

Varsa eski pasaportunuz.

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.

 

 

İşverenler için

Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş Biometrik arka fon beyaz fotoğraf. 

Antetli kâğıda yazılmış kişinin şirketteki görevini, gidiş nedenini yazan kaşeli ve imza yetkilisi. tarafından imzalı. dilekçe. 

Şirket imza sirküleri. 

Vergi levhası (son tarihli) fotokopisi. 

Faaliyet belgesi (3 aydan eski olmayan) aslı. 

Ticaret sicil gazetesi. 

Şahsınıza veya şirkete ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı ve imzalayan banka yetkilisinin imza yetkisini gösteren banka imza sirküleri.

Tapu, araba ruhsatı fotokopileri. 

Kredi kartı hesap ekstreleri.

Varsa eski pasaportunuz.

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.

Ticari seyahatlerde bunlara ek olarak İtalya'daki firmadan kaşeli imzalı davet yazısı. (davet eden firma yetkilisinin kimlik fotokopisi) 

 

Emekliler için

Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş Biometrik arka fon beyaz fotoğraf.

Konsolosluğu hitaben yazılmış ev adresli telefonlunu içeren imzalı dilekçe.

Emekli cüzdanı veya emekli kimlik kartı.

Şahsınıza ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı ve imzalayan banka yetkilisinin imza yetkisini gösteren banka imza sirküleri.

Kredi kartı hesap ekstreleri.

Tapu,araba ruhsatı fotokopileri.

Varsa eski pasaportunuz.

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.


Öğrenciler için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır.18 yaşından küçüklerin formları anne ve baba tarafından beraber imzalayacaktır.). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş Biometrik arka fon beyaz fotoğraf.

Öğrenci belgesi.

Ailesi işveren, çalışan veya emekli ise yukarıdaki evrakların tamamı eklenecektir.

18 yaşından küçükler anne veya baba’dan biri ile veya tek yolculuk yapıyorsa anne ve babadan noter tasdikli muvafakatname. 

Kimlik Fotokopisi.

Varsa eski pasaportunuz.Ev hanımları için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş Biometrik arka fon beyaz fotoğraf.

Eşi çalışıyor, işveren veya emekli ise yukarıdaki evrakların tamamı eklenecektir.  

Şahsi veya eşinin maddi evrakları. (yukarıdaki gibi) 

Varsa eski pasaportunuz.

Kimlik Fotokopisi.

Evlilik cüzdanı fotokopisi.