***..BARCELONA & MADRİD..*** Türk Havayolları ile 6 Gece 08.Mart 2014

Barcelona & Madrid
THY ile 6 Gece7 Gün
Oda Kahvaltı
699,00
Euro
'dan İtibaren
Sizi Arayalım Satın Al

BARCELONA (3) & MADRİD (3)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 6 Gece

08 Mart 2014

08 Mart            İSTANBUL – BARCELONA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali YET Travel kontuarı önünde saat 11.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1850 sefer sayılı uçağı ile saat 14.00’da Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 16.35’de Barcelona’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz otelimize transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (40 Euro – ulaşım dahil değildir). Geceleme otelimizde.

 

09 Mart            BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) veya ekstra La Rocca Village Outlet alışveriş turuna (15 Euro) katılma imkanı. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

10 Mart            BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Montserrat & Sitges turuna (65 Euro) katılma imkânı. Bu turumuzda ünlü mimar Gaudi’nin dini eğitimini almış olduğu ve kendi eseri olan Sagrada Familia Kilisesi’nin yapımında kendisine ilham kaynağı olan, kutsal “Siyah Meryem” ikonunun dünya üzerinde tek olarak görülebileceği deniz seviyesinden 1200 metre yükseklikteki Büyük Montserrat Manastırı ile Montserrat Dişli Sıradağları’nın eteklerinden deniz kenarına inerek gezilen Sitges adındaki balıkçı sahil kasabası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

11 Mart            BARCELONA – MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Madrid’e hareket. Yaklaşık 8 saatlik yolculuğumuzdan sonra günlük şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana,  Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

12 Mart            MADRİD   

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia turuna (50 Euro) veya ekstra yarım gün Las Rozas Village Outlet alışveriş turuna (25 Euro) katılabilirler. Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır.       Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

13 Mart            MADRİD   

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (50 Euro) katılma imkanı.  15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

14 Mart            MADRID – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri. Özel otobüslerimiz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1860 sefer sayılı uçağı ile saat 17.50’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

00 – 02 Yaş

Çocuk

4* Hesperia Sant Just vb. / Barcelona

3* Holiday Inn Express Alcorcon vb. / Madrid

699 Euro

250 Euro

649 Euro

150 Euro

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları ile İstanbul - Barcelona / Madrid - İstanbul uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri,

Tüm şehirlerarası transferler,

3* ve 4* * otellerde 6 gece konaklama,

Tüm sabah kahvaltıları,

Panoramik Barcelona ve Madrid şehir turu,

Rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti ve servis bedeli, (120 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Seyahat Sigortası, (15 Euro)

Her türlü kişisel harcamalar, ekstra turlar ve otel ekstraları,

Öğle ve akşam yemekleri,

Otellerin Turist vergileri,

Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet,

Müze ve ören yerleri girişleri,

Rehber ve şoför bahşişleri.

 

*** İspanya’da Barcelona ve Katalonya’nın çeşitli bölgelerinde oteller gecelik 0.75 EUR – 1,5 EUR arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcularımız bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.

 

 

NOTLAR: LÜTFEN OKUYUNUZ

1.Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YET Travel sorumlu tutulamaz
2- YET Travel, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
3- Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
4- YET Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YET Travel sorumlu tutulamaz.
9- YET Travel,Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak YET Travel’ın hiç bir sorumluluğu yoktur. YET Travel sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında YET Travel’ın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

10 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan YET Travel sorumlu değildir.
11 - Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından YET Travel sorumlu tutulamaz. 
12- YET Travel; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. YET Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

13 - ANKARA SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ      : 130 EUR 
14 - İZMİR SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ           : 135 EUR

3* / 4* Oteller
İki Kişilik Oda (Kişibaşı) İlave Kişi Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 3-12 Yaş 1. Çocuk 0-2 Yaş
699,00 EUR 699,00 EUR 949,00 EUR 649,00 EUR 150,00 EUR
Tanım Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi
BMTK 0803 08.03.2014 14.03.2014

Bu sayfada yer alan tüm vize bilgilerinin amacı Vize Müracaatı yapacak Misafirlerimize güncel ve doğru bilgileri sunmaktır. Vize bilgileri ilgili ülkelerin temsilciliklerinden (konsolosluk/Büyükelçilik/Fahri Konsolosluk)   bilgi alınarak güncellenmiştir. Ülkelerin vize uygulamalarının sürekli değişkenlik göstermesi nedeniyle vize müracaatınızın öncesinde ilgili konsoloslukla ya da acentemiz ile kontrolünü ve teyidini rica ederiz.

Her ülke vize başvuru kabulünde kendi kurallarını ve vize başvuru koşullarını kabul etmektedir. 

Yet Travel Pasaport Sahibi ile İlgi Konsolosluk/Büyükelçilik arasında sadece aracı konumundadır. İlgili Konsolosluklar tarafından vize başvurularına verilen işlem süreleri, pasaport iade süresi, ilgili kişilerin görüşmeye çağrılması ve vize taleplerine konsolosluk/Büyükelçilik tarafından olumsuz cevap verilmesinden Yet Travel sorumlu tutulamaz.

 

TURİSTİK VE TİCARİ

 

Çalışanlar için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.
 

2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz fotoğraf.

Antetli kâğıda yazılmış kişinin şirketteki görevini, gidiş nedenini yazan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı dilekçe. 

SGK işe giriş bildirgesi.(SGK yeni ise eski SGK veya SGK Hizmet dökümü, eğer sözleşmeli çalışıyor ise noter tasdikli iş sözleşmesi ) 

Son 3 ay maaş bordrosu.

Son 4 ay'a ait SGK prim bordrosu. 

Şirket imza sirküleri. 

Vergi levhası (son tarihli)fotokopisi. 

Faaliyet belgesi (3 aydan eski olmayan) aslı. 

Ticaret sicil gazetesi.  

Şahsınıza ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı.

Tapu fotokopileri.

Kredi kartı hesap ekstreleri.

Varsa eski pasaportunuz.

Otel rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Uçak bileti rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro limitli (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.

Aile olarak gidecekler her kişi için bir set hazırlamaları gerekir.

Ticari seyahatlerde bunlara ek olarak İspanya'daki firmadan kaşeli imzalı davet yazısı.

 

İşverenler için

Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz fotoğraf. 

Antetli kâğıda yazılmış kişinin şirketteki görevini, gidiş nedenini yazan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı dilekçe. 

Şirket imza sirküleri. 

Vergi levhası (son tarihli) fotokopisi. 

Faaliyet belgesi aslı. (3 aydan eski olmayan)

Ticaret sicil gazetesi. 

Şahsınıza veya şirkete ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı.

Tapu fotokopileri. 

Kredi kartı hesap ekstreleri.

Varsa eski pasaportunuz.

Otel rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Uçak bileti rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro limitli. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.

Aile olarak gidecekler her kişi için bir set hazırlamaları gerekir.

Ticari seyahatlerde bunlara ek olarak İspanya'daki firmadan kaşeli imzalı davet yazısı.

 

Emekliler için

Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz fotoğraf.

Konsolosluğu hitaben yazılmış ev adresli telefonunuzu içeren imzalı dilekçe.

Emekli cüzdanı veya emekli kimlik kartı.

Şahsınıza ait son 3 aylık dönemi kapsayan banka cüzdanlarının aslı ve okunaklı fotokopisi veya bankadan alınmış imzalı kaşeli hesap ekstresi aslı. Kredi kartı hesap ekstreleri.

Tapu fotokopileri.

Varsa eski pasaportunuz.

Otel rezervasyonu (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Uçak bileti rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro limitli.(Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Kimlik Fotokopisi.

Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi.

Aile olarak gidecekler her kişi için bir set hazırlamaları gerekir.


Öğrenciler için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır.18 yaşından küçüklerin formları anne ve baba tarafından beraber imzalayacaktır.). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz fotoğraf.

Öğrenci belgesi.

Ailesi işveren, çalışan veya emekli ise yukarıdaki evrakların tamamı eklenecektir.

18 yaşından küçükler anne veya baba’dan biri ile veya tek yolculuk yapıyorsa anne ve babadan noter tasdikli muvafakatname. 

Kimlik Fotokopisi.

Varsa eski pasaportunuz.

Otel rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Uçak bileti rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro limitli.(Acentamızdan yaptırabilirsiniz)Ev hanımları için 
Tam doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (37 no.lu hane ile son sayfadaki beyanın imza hanesi mutlaka imzalanmalıdır). / Pasaportun 1 ve 2. sayfalarının fotokopisi.

 

2 adet yeni çekilmiş arka fon beyaz fotograf.

Eşi çalışan, işveren veya emekli ise yukarıdaki evrakların tamamı eklenecektir.  

Şahsi veya eşinin maddi evrakları. (yukarıdaki gibi) 

Varsa eski pasaportunuz.

Otel rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Uçak bileti rezervasyonu. (Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Yurt dışında geçerli seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro limitli.(Acentamızdan yaptırabilirsiniz)

Kimlik Fotokopisi.

Evlilik cüzdanı fotokopisi.